22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Kabashi vizitoi UPZ-në

kabashi upzKandidati i koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit Lulzim Kabashi, është takuar me Rektorin e Universitetit të Prizrenit Mazllum Baraliu.

Kabashi e Baraliu në këtë takim kanë biseduar për gjendjen aktuale të funksionimit të Universitetit të Prizrenit, dhe problemet e përgjithshme të këtij institucioni të rëndësishëm arsimor për qytetin e Prizrenit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Hera e parë që do të luajnë në garat evropiane, Malisheva nis përgatitjet për sezonin e ri

Malisheva ka përfunduar një sezon historik atë 2023/24 ku e përfundoi në pozitën e katërt në tabelë. Kjo pozitë i mjaftoi malishevasve që të kapin...

Pandeli Majko nesër shpallet ‘Qytetar Nderi’ i Rahovecit

Komuna e Rahovecit nesër (e premte) ka paralajmëruar se do të ndajë një çmim për ish-kryeministrin e Shqipërisë, Pandeli Majko. Në njoftimin e lëshuar për...

Lajmet e Fundit