0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Kadri Kryeziu: Asociacioni duhet të bëhet

Kadri Kryeziu, profesor universitar, tha se Asociacioni duhet të bëhet sepse ka hyrë në legjislacionin juridik të Kosovës, që nënkupton se çdo Ligj i cili hyn në sistemin juridik, Qeveria ka për obligim që ta zbatojë, ku në këtë kontekst edhe këtë duhet ta zbatojë, se ky ligj ka karakter nacional, po ashtu ka edhe karakter internacional ose ndërkombëtar.

 

Sipas profesorit Kryeziu Asociacioni duhet të bëhet për arsye se sepse shkon në favor dhe në dobi të krijimit të shtet ndërtimit të Republikës së Kosovës.

Më Shumë

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për kanosjen e kryetarit të Prizrenit, Shaqir Totaj

Gjykata Themelore e Prizrenit i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji, të dyshuarit F.K., për kanosjen e kryetarit tw Prizrenit, Shaqir Totaj. Në...

Përvjetori i vdekjes së Ismail Qemalit

Sot bëhen 104 vjet nga vdekja e atit të pavarësisë së Shqipërisë, shqiptarit të madh Ismail Qemali. U lind në Vlorë, në vitin 1844, biri...

Lajmet e Fundit