10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Kampioni Haxhi Krasniqi sjell brezat në vendlindje

Kampioni i Botës në boks, Haxhi Krasniqi, ka sjellur në vendlindje brezat e fituar të shtunën në versionin WBA/IBO.

Krasniqi nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka ftuar të gjithë gazetarët në konferencë për nesër, njofton Klan Kosova

Mes tjerash Krasniqi thotë se do u jap të gjitha pyetjeve përgjigjie.

Postimi i plotë i Krasniqit:

TAKIM ME MEDIA NË PRISHTINË

Rrugëtimi im në sport nuk do ta kishte madhështinë që e ka pa juve. Gazetarë të dashur, faleminderit për gjithçka që keni bërë deri më sot për punën time.

Rrugët tona nuk ndahen tani, madje besoj se do të punojmë fuqishëm në ngritjen e sportit e në krijimin e Majlindave, e Robinëve të ri.

Andaj ju ftoj të gjithëve që me datë 15.10. në ora 11:00 të mbajmë një konferencë për media në Swiss Diamond Prishtinë.

Le ti japim përgjigje të gjitha pyetjeve, le ta sjellim titullin në Prishtinë e amanetin në vend.

Ju mirpresim të Enjtën me 15 Tetor në ora 11:00 në Swiss Diamond në Prishtinë.

Më Shumë

Anthony Joshua synon të bëhet kampion sërish së shpejti dhe të pensionohet

Anthony Joshua synon të bëhet kampion i botës në kategorinë e rëndë të boksit sërish brenda 16 muajve të ardhshëm, por së pari i...

Policia jep detaje për vdekjen e një burri në Prizren

Policia e Kosovës (PK) njofton se një burrë është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në Prizren. Në raportin 24 orësh të Policisë,...

Lajmet e Fundit