33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Kandidatët e VV-së kërkuan votën në lagjen “Tusuz”, “Kurillë” dhe fshatrat e Vrrinit

Vizita e Rexhep Selimit 2 qershor 2014 (12)Kandidatët për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje ! në Prizren Mytaher Haskuka, Levent Kasëmi, Artan Abrashi bashkë me kandidatin Rexhep Selimi kanë vizituar lagjet ‘Tusuz’, ‘Kurillë’ si dhe disa fshatra të anës së Vrrinit.

Qytetarët e Prizrenit mirëpritën të gjithë kandidatët. Ata shprehën zhgënjimin e tyre me partinë në pushtet, e cila u ka premtuar mirëqenie dhe vende pune, në ndërkohë që nuk ka realizuar as njërën.

Po ashtu theksuan shqetësimin lidhur me tribunalin për krimet e luftës. Sipas tyre, Lëvizja Vetëvendosje! ka qenë e vetmja që ka mbrojtur interesat e qytetarëve të Kosovës brenda Kuvendit duke qenë në opozitë, dhe se tash është koha që kjo mbrojtje të materializohet me qeverisje të re dhe të mirëfilltë për Kosovën.

Ata besojnë se po të vinte në pushtet Lëvizja Vetëvendosje!, patjetër se ky subjekt politik do t’i realizonte gjitha pikat e alternativës së saj.

 

Më Shumë

Moti me diell, temperatura deri në 34 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se për sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Moti me diell, temperatura...

Zbulohet data kur do të bëhet prezantimi i Mbappes në Real Madrid

Kylian Mbappe te Real Madridi është pa dyshim transferimi më i madh që ka ndodhur viteve të fundit në futboll. Ylli francez nuk e vazhdoi...

Lajmet e Fundit