1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Kandidatja e LDK-së,Afërdita Morina-Biffar: Jam kthyer nga Gjermania për Prizrenin

Afërdita Morina-Biffar, është pjesë e listës zgjedhore e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kuvendare të Prizrenit.

Ajo në këtë listë mban numrin 8, kurse LDK-ja 160.

Morina-Biffar, pas përfundimit të luftës ka punuar gazetare në disa media të Prizrenit.

Një kohë ka jetuar në Gjermani.

“Unë jam kthyer nga Gjermania dhe jetoj me përditshmërinë e Prizrenit”, tregon ajo .

Morina-Biffar kërkon besimin e secilit qytetar.

Premton se do të jetë zëri i tyre.

“Zotohem se do të jem zëri i secilit qytetar në Kuvendin e Prizrenit ”.

Nëse zgjedhet kuvendare , ajo premton se do të angazhohet për zgjidhjen e problemeve me të cilat ballafaqohen qytetarët e Prizrenit.

“Do të angazhohem fuqishëm në ngritjen e zërit për problemet me të cilat ballafaqohen qytetarët e Prizrenit”.

Sponsorizuar

Më Shumë

Shkak i një konflikti në rrjetet sociale, dy të mitur nga Malisheva rrahin një të mitur tjetër

Janë arrestuar dy të mitur në Malishevë pasi që kanë sulmuar fizikisht një të mitur tjetër. “Janë arrestuar dy të dyshuar të mitur meshkuj kosovar...

Përballja e Fury me Usyk do të ketë tarifën më të lartë në historinë e boksit

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk janë gati për “tarifën më të madhe në historinë e boksit” ndërsa Arabia Saudite përgatitet të paraqesë një ofertë...

Lajmet e Fundit