18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Kapen dy shqiptarë me 15 kg. kokainë

DrogaaDy shqiptarë, njëri 35 dhe tjetri 22 vjeç janë kapur nga ndjekësit e tregtarëve me drogë deri sa po udhëtonin me makinë në autostradë, në drejtimin Munih-Salzburg.

Atyre u janë gjetur 15 kilogramë drogë të tipit kokainë, të fshehur në hapësirat e rrotave të makinës citroen.

Hetimet janë realizuar në vendin e ngjarjes në bashkëpunim në mes të grupit hetues për droga të Entit Kriminalistik të Bavarisë bashkë me prokurorinë shtetërore Trauenstein.

Të dy personat të cilët jetojnë në Nordrhein Westfallen dhe po shkoni drejt Italisë janë arrestuar dhe nda tyre janë ushtruar edhe kallëzime penale.

Vlera e tregut e drogës së gjetur në makinë është në mes të 300 dhe 400 mijë eurosh, vlerëson policia.

Më Shumë

Aksident në rrugën Gjakovë-Prizren, tre persona të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur në udhëkryqin Xerrxë-Rugovë, në rrugën Gjakovë-Prizren, nga ku kanë mbetur të lënduar tre persona. Lajmin ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë...

Vajza 22-vjeçare në Prizren tenton t’i jap fund jetës, dërgohet me urgjencë në spital

Traumat që vijnë nga mjediset familjare dhe shoqërore, kushtet e jetesës, rrethanat ekonomike, e depresioni shpesh janë vlerësuar shkaktarë që kanë çuar drejt vetëvrasje...

Lajmet e Fundit