12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Zafir Berisha, Kadri Veselit: Fol e rruaj vezë

ZafirBerisha11-14Deputeti i Parlamentit të Kosovës, Zafir Berisha ka ironizuar me kërkesën e nënkryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, për formimin e një Qeverie gjithëpërfshirëse.

“Thirrjet e fundit për qeveri gjithëpërfshirëse janë siç thotë populli: “Fol e rruaj vezë”….”, shkruan Berisha në Facebook.

Nënkryetari i PDK-së, Kadri Veseli nëpërmjet një letre publike ka kërkuar dje një Qeveri gjithëpërfshirëse.

Deputeti Berisha thotë ndërkaq se kjo thirrje është një propagant tjetër e PDK-së.

“As edhe kjo formë e propagandës nuk pi më ujë, sepse e kanë tepruar, kështu është kur e bën veten, siç thonë në katunde “me të leqit”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren: Djali ia demolon zyrën babait, policia e arreston dhe i sekuestron marihuanë e heroinë

Policia e Kosovës raporton se kanë arrestuar në Prizren një person të dyshuar, mashkull, i cili ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij. ‘’Është arrestuar...

Trepça triumfon ndaj kampionit

Trepça ka shënuar fitore në Therandë ndaj Golden Eagle Yllit me rezultat 85:91 (27:19, 28:26, 14:23, 16:23), në xhiron e 27-të të Prince Caffe...

Lajmet e Fundit