9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Thaçi: DokuFest, festivali më simpatik i filmave dokumentarë

hashim thaci 3Kryeministri në detyrë. Hashim Thaçi, raportin e gazetës Guardian, e cila shkruan për festivalin e filmave dokumentar Dokufest, e ka cilësuar si artikull shumë pozitivë.

Thaçi në një shkrim në Facebook, ka thënë se DokuFest, është festivali më simpatik dhe se ngjarje të tilla duhet të mbështetur.

“Një artikull shumë pozitiv u botua në gazetën Guardian sot për Dokufest, festivalin më simpatik të filmave dokumentarë në këtë pjesë të Europës. Qeveria ime vetëm në mandatin e dytë e ka ndihmuar me më shumë se 100,000 euro grante financiare, edhe pse natyrisht ngjarje të tilla meritojnë edhe më shumë për shkak të promovimit pozitiv që sjellin vendit tonë. Ju inkurajoj që sivjet ta vizitoni!”, ka shkruar Thaçi.

Më Shumë

Lajmet e Fundit