1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Kapet me drogë, arrestohet një person në Piranë

Në fshatin Piranë të Prizrenit është arrestuar një person për posedim të substancave narkatike, raporton PrizrenPress.

Siç ka bërë të ditur Policia, gjatë kontrollimit fizik, tek i dyshuari është gjetur dhe konfiskuar 2.6 gram substancë narkotike, e llojit marihuanë.

Gjatë legjitimimit nga ana e njësitit policor, i dyshuari e kishte sulmuar njërin prej zyrtarëve policor dhe kishte arrit të largohet nga vendi i ngjarjes.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor.

Sipas njoftimit të Policisë, i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Ngjarja ka ndodhur ditën e shtunë rreth orës 23:55./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Rritet numri i të vdekurve pas sulmit në një xhami në Pakistan

Numri i të vdekurve është rritur në të paktën 87 persona pas një sulmi vetëvrasës në një xhami që kishte në shënjestër policët në...

Kryeziu: Me pas treguar kaq dashuri për Amerikën sikur për Martin Berishajn, Kosova do të ishte më mirë

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit dhe raportet me Amerikën. “Sa respekt, dashuri e përkushtim po...

Lajmet e Fundit