-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Kaq do të kushtojë këtë vit zbukurimi i Prizrenit për festat e fundvitit

Muaji dhjetor si çdo herë jo vetëm tek ne por në secilin vend pritet me gëzim e me plotë zbukurime të ndryshme për festat e fundvitit.

E këto zbukurime kryetarit të komunës së qytetit të Prizrenit, Shaqir Totaj, këtë vit do të i kushtojnë hiq më pak se 36 mijë euro.

Pamjet ndriçuese kudo nëpër qytet e që do të i lënë në kujtesë qytetarëve një përfundim sa më të mirë të motmoteve do ta bëjë kompania “Multi Business Group SH.P.K”.

Kështu është bërë e ditur në faqen e Komisionit Rregullativ i Prokurorimit Publik.

/Gazeta Infokus/

 

Më Shumë

Gjashtë vjet nga vdekja e shkrimtarit të madh Dritëro Agolli

Shkrimtari, poeti dhe politikani shqiptar Dritëro Agolli ka vdekur më 3 shkurt të 2017, në moshën 85-vjeçare. Agolli vuante prej kohësh nga një sëmundje në...

Biseda me djalin

Besnik Kryeziu Bleardi ishte kthyer nga shkolla më herët se sa unë nga puna. Kur u ktheva unë, e gjeta në tavolinë, duke bërë detyrat...

Lajmet e Fundit