9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

KB Bashkimi përforcohet me Dajuan Graf

KB Bashkimi është përforcuar me një tjetër basketbollist të huaj. Bëhet fjalë për Dajuan Graf, i cili edhe më herët ka luajtur në Kosovë.

Fundori amerikan ishte pjesë e Golden Eagle Ylit në sezonin e kaluar, skuadër me të cilën e fitoi titullin e kampionit. Graf me klubin prizrenas ka nënshkruar kontratë të vlefshme deri në fund të këtij sezonit. Graf pritet të debutojë me Bashkimin në fundjavë, në ndeshjen kundër Pejës.

Më Shumë

Osmani: Pesë policë të Kosovës po mbahen peng nga Serbia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se pesë policë të Kosovës “po mbahen peng” nga Serbia, shtet të cilin e cilësoi si “shovinist”. Në ceremoninë...

Dr. Edlira Gashi- Batiu anëtarësohet në Vetëvendosje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren Artan Abrashi dhe deputeti Arbër Rexhaj kanë mirëpritur anëtarësimin e Dr. Edlira Gashi- Batiu. “Ajo ka përfunduar Fakultetin e...

Lajmet e Fundit