5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

KB Bashkimi përforcohet me Dajuan Graf

KB Bashkimi është përforcuar me një tjetër basketbollist të huaj. Bëhet fjalë për Dajuan Graf, i cili edhe më herët ka luajtur në Kosovë.

Fundori amerikan ishte pjesë e Golden Eagle Ylit në sezonin e kaluar, skuadër me të cilën e fitoi titullin e kampionit. Graf me klubin prizrenas ka nënshkruar kontratë të vlefshme deri në fund të këtij sezonit. Graf pritet të debutojë me Bashkimin në fundjavë, në ndeshjen kundër Pejës.

Më Shumë

110 vjetori i Pavarësisë, bashkon sot kuvendarët e Kosovës e Shqipërisë

Në shënim të 110-vjetorit të pavarësisë Shqipërisë, sot në Tiranë do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Kosovës dhe atij të Shqipërisë.   E...

Kim Kardashian dhe Kanye West më në fund arrijnë marrëveshje për divorcin – reperi do të paguajë 192 mijë euro pension ushqimor për fëmijët

Kim Kardashian dhe Kanye West kanë arritur një marrëveshje për divorcin e tyre, duke shmangur një gjyq që ishte caktuar për muajin e ardhshëm,...

Lajmet e Fundit