9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

KEK: Miniera këtë vitë ka arritur rezultatet më të mira që nga pas lufta

KEK njofton opinionin se miniera këtë vitë ka arritur rezultatet më të mira që nga pas lufta dhe rezultatet janë evidente.

“Njëherit edhe  niveli i sigurisë në punë dhe operime ditore është në shkallën më të lartë të mundahme! Prandaj ju sigurojmë se gjendja në minierën e KEK-ut është më stabile se asnjëher me parë. Ndërsa, sa i përket raportimeve në disa media kinse ka djegje të qymyrit tash e 10 ditë!. Kjo nuk është e vërtet. Në fakt djegje të vogla të qymyrit ne sipërfaqe të ndryshme ndodhin që nga fillimi i operimeve në vitin 1954 sepse kjo është pjesë normale e procesit në të gjitha minierat e hapura!: KEK për hirë të së vërtetës shpalos foto të çastit nga miniera Sibovc Jug-Perendim!”, thuhet në komunikatën e KEK-ut.

Më Shumë

Romelu Lukaku do të kthehet te Chelsea këtë verë

Romelu Lukaku do të kthehet te Chelsea këtë verë, ka konfirmuar Giuseppe Marotta, drejtori menaxhues i Inter-it. Belgu u dërgua në huazim te ish-klubi i...

Suharekë: Burrë e grua kërkojnë ndihmë nga policia, po rrahen me njëri-tjetrin në vazhdimësi

Telashet në familjet kosovare nuk po kanë të ndalur dhe kjo dëshmohet çdo ditë me raportimin e një numri të madh të rasteve ku...

Lajmet e Fundit