14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Këshillat mësimore të UP: Mos pengoni punën e Rektoratit

UP-Fakulteti FilozofikKëshillat Mësimore të Fakultetit Filozofik, Filologjisë, Ekonomik, Juridik, Shkencave Sportive, fakultetet teknike, të Fakultetit të Edukimit dhe njësi të tjera akademike, u kanë dhënë mbështetje institucioneve më të larta të UP-së për zgjidhjen e problemeve me të cilat po përballet Universiteti i Prishtinës.

Në letrat mbështetëse të këtyre njësive akademike kërkohet të mos pengohet puna normale e Rektoratit dhe dënohen ndërhyrjet nga jashtë në këtë institucion.

Më Shumë

Prizren/ Ndalohet një person me urdhërarrest të gjykatës – i dënuar me një vit burgim

Sot në orën 09:30 stacioni policor në Prizren ka arritur që ta ndalojë një person të kërkuar më urdhërarrest të gjykatës. Për personin e ndaluar,...

Dy pitbulla terrorizojnë një fshat të Suharekës, kanë mbytur disa qen të tjerë, askush s’e di kush i ka lëshuar

Në fshatin Budakovë të Suharekës, një qytetarë është ankuar në rrjete sociale, se dikush i ka sjellë dy qen mjaft të rrezikshëm të racës...

Lajmet e Fundit