19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Këta janë financuesit e Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren

Lëvizja Vetëvendosje në faqen zyrtare të partisë ka publikuar raportin financiar për zgjedhjet e 6 tetorit në të cilën përfshihen të hyrat dhe shpenzimet e periudhës 22 gusht 2019- 6 tetor 2019.

Në formularët e deklarimit të financave figurojnë edhe emrat e të gjithë donataorëve, disa prej të cilëve janë edhe pjesë e partisë.

Në listë vërehet emri i Sekretares së VV’së, Vlora Haxhimemedi e cila ka dhuaruar 1mijë e 500 euro. Gjithashtu edhe emri Besnik Bislimit i cili ka dhuruar 1 mijë e 200 euro.

Sipas raportit të publikuar nga donacionet për Lëvizjen Vetëvendosje kanë shkuar 95 mijë e 96 euro e 58 cent.

Gjithashtu partia e Kurtit ka pranuar kontribute në formë mallërash e sherbimesh në vlerë prej 24 mijë e 450 euro e 27 cent.

Shuma totale e të hyrave për fushatë përfshirë edhe financat nga buxheti i Kosovës kapin vlerën e 276 mijë e 302 eurove e 73 cent.

Derisa sipas raportit të gjitha shpenzimet e bëra për fushatën e zgjedhjeve të 6 tetorit kapin vlerën e 451 mijë e 979 eurove e 85 centë.

Partitë politike janë të obliguara t’i raportojnë financat e tyre tek Komisioni Qendror Zgjedhor./Express/

 

Më Shumë

Zhduket një vajzë në Prizren

Një vajzë është zhdukur në Prizren. Rasti është lajmëruar në polici nga familjari. Prizren 25.05.2023 – 10:00. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se viktima femër kosovare...

Fillon shenjëzimi në të gjitha nyjet kryesore rrugore në Prizren

Ka filluar shenjëzimi horizontal në të gjitha nyjet kryesore rrugore në Prizren. Ky projekt ka filluar në rrethrrotullimin e ri dhe do të vazhdojë edhe...

Lajmet e Fundit