16.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Këto janë çmimet e derivateve të naftës për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Tregtisë dhe Ndërmarrësisë ka njoftuar për tavanin e çmimeve për shitjen e derivateve për 24 orët e ardhshme.

Sipas vendimit të MINT, çmimi maksimal për shitjen e naftës është 1 euro e 78 centë, për benzinë 1 euro e 72 centë dhe për gaz 78 centë.

Krahasuar me çmimet e ditës së djeshme, benzina është liruar për 1 cent.

Këto çmime vlejnë prej orës 10:00 dhe do të jenë të valide për 24 orë.

Më Shumë

Ronaldo pritet të qëndrojë në United, klubi kërkon edhe transferimin e Kalajdzic-it

Duket se po ndodhin shumë gjëra me Manchester United për momentin, sipas raporteve të ndryshme –largimi i Cristiano Ronaldo-s nuk është opsion. Edhe pse Ronaldo...

Mbi 2 mijë tiketa trafiku të shqiptuara për 24 orë dhe mbi 100 aksidente

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, 2 mijë e 310 tiketa trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit nga Policia e Kosovës. Kjo u...

Lajmet e Fundit