17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Komuna e Dragashit do të dërgojë një pjesë të stafit për vizitë studimore në Venecia të Italisë

Asamblistët e Kuvendit Komunal të Dragashit dhe një pjesë e stafit të Komunës do të shkojnë në një vizitë 4 ditore në qytetin e  Venecias sw Italisë.

Qëllimi i kësaj vizite thuhet të jetë studimore.

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Komuna e Dragashit ka paraparë që për këtë vizitë katër ditore të shkojnë 26 persona në Venecia dhe ka ndarë buxhet prej 20 mijë eurove.

Kjo Komunë ka shpall tenderin për këtë vizitë për të përzgjedh operatorin ekonomik që kryen këto shërbime.

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Në njoftimin e KRPP-së thuhet se ky tender është paraparë të procedohet në mënyrë të përshpejtuar.

“Për faktin se vizita që planifikohet të bëhet ka agjendë në fillimin e muajit Qershor. Dhe duke menduar që mund të vonohemi me procedura tenderuese po kërkojmë që kjo të bëhet me afat të përshpejtuar në mënyrë që të zhvillohen procedurat tenderuese dhe vizita të zhvillohet komfor agjendës së planifikuar”, thuhet në njoftimin për kontratë të publikuar nga KRPP. /GAZETA10/

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

De Biasi: Shqipëria më ndryshoi jetën, por në Dortmund bëj tifo për Italinë

Kualifikoi i pari Shqipërinë në një fazë finale të Evropianit dhe tani flet me krenari. “Jam krenar pasi kam dhënë edhe unë një kontribut për...

Vedat Muriqi viziton shkollën ku ka mësuar në Prizren

Lojtari i Kombëtares së Kosovës në Futboll, Vedat Muriqi, i cili luan edhe për ekipin spanjoll të Mallorca-s, një nga skuadrat e La Ligës,...

Lajmet e Fundit