16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Konfiskohet një pushkë automatike dhe tetë fishekë në Zhur

Policia ka konfiskuar një pushkë automatike, karikator dhe tetë plumba në fshatin Zhur të Prizrenit.

Rasti po hetohet.

Zhur, Prizren 10.06.2023 – 01:50. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi gjatë kontrollit në veturën me të cilën po udhëtonte ai i është gjetur dhe konfiskuar një pushkë automatike me një karikator me 8 copë fishek. Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar, rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

U përplas me Rusinë për Kosovën, Rama vjen me një mesazh tjetër nga OKB-ja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ndarë një fotoalbum të momenteve të djeshme në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të...

Renditja e FIFA-s: Shqipëria ngjit tre vende

FIFA ka publikuar renditjen më të fundit të ekipeve kombëtare. Shqipëria falë paraqitjeve të mira në kualifikueset e shtatorit të Euro 2024 ka arritur...

Lajmet e Fundit