19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Konsiderohen të rrezikshëm, nesër bëhet prerja e dy drunjve në Marash të Prizrenit

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se nesër do të bëhet prerja e dy drunjve në zonën e Marashit, të cilët konsiderohen të rrezikshëm për qytetarët, shkruan PrizrenPress

Po ashtu, komuna ka bërë të ditur se në këtë zonë do të ndërpritet furnizimi me energji elektrike dhe do të bllokohet rruga magjistrale nga qendra rekreative “Andrra” deri te rruga në restorantin “River Hill”.

“Më 24 Gusht 2022, nga ora 10:00 deri në orën 15:00, në zonën e Marashit në Prizren, do të bëhet prerja e dy drunjve, të cilët konsiderohen të rrezikshëm për qytetarët. Lusim qytetarët që të kenë mirëkuptim, pasi, në këtë zonë do të ndërpritet furnizimi me energji elektrike dhe do të bllokohet rruga magjistrale nga Qendra rekreative “Andrra” deri te rruga në restorantin “River Hill”” – thuhet në njoftim./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Pensionistët kërkojnë të trajtohen me dinjitet, lëshojnë pëllumba para Qeverisë

Në Ditën Ndërkombëtare të Pensionistëve Shoqata e Pensionistëve të Kosovës ka organizuar aksion simbolik para Qeverisë, raporton Ekonomia Online. Ata kanë lëshuar pëllumba para Qeverisë,...

Hendboll, Rahoveci fiton derbin interesant me Vushtrrinë

Në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri të dielën është luajtur derbi i xhiros së dytë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Në...

Lajmet e Fundit