12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Kontrabandë me njerëz,në Vërmicë arrestohen dy shtetas nga Shqipëria

Policia e Kosovës raporton se afër urës së autostradës në Vërmicë patrulla e Policisë Kufitare ka ndaluar dy automjete të cilat kishin qenë duke pritur nëntë persona refugjatë duke hyrë në automjete, të cilët kanë hyrë në mënyrë ilegale nga territori i Shqipërisë në territorin e Kosovës.

Janë arrestuar dy (drejtuesit e automjeteve) të dyshuar, shtetas të Shqipërisë, të cilët dyshohet se kanë kryer veprën penale të lartcekur. Me vendim të prokurorit kujdestar, të dyshuarve u është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë.

Më Shumë

Arrestohet një person në Suharekë për dhunimin e një të miture

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Suharekë për dhunimin e një të miture në nëntor të vitit të kaluar. Siç ka njoftuar Policia...

Prizren, hapet ekspozita `Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999

Sot, në Prizren, është hapur ekspozita “Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999”,  realizuar nga prof. dr. Nusret Pllana, Hasan Morina dhe Esat Shala.   Bëhet e ditur se...

Lajmet e Fundit