20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Kontrabandistët marrin peng dy gazetarë në Shqipëri

Në orët e mbrëmjes në një fshat në rrethinat e Librazhdit afër Elbasanit, janë marrë peng dy gazetarë të televizionit “ABC-NEWS” të Tiranës.

Ata ishin futur në një zonë pyjesh për të përgatitur një kronikë mbi problematikën e prerjes pa kriter të drurëve.

Pengmarrësit, sipas policisë lokale janë identifikuar. Ata janë kontrabandistë të druve.

Njëri nga gazetarët ka arritur t’u largohet pengmarrësve.

Ndërkohë, janë marrë pengë edhe dy persona të tjerë, inxhinierë të pylltarisë.

Policia ka arritur të izolojë vendodhjen e pengmarrësve dhe nga çasti në çast pritet lirimi i tyre dhe ndalimi i pengmarrësve. /RTK/

Më Shumë

Konjufca për sanksionet e Amerikës për shkak të veriut: Është një gjë e keqe për Kosovën

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se zhvillimet e fundit në Kosovë janë ngative për vendin tonë dhe situata nuk është mirë dhe...

Krasniqi: Më 5 gusht do të shkruajmë histori

Haxhi “Robin” Krasniqi synon ta jetojë ëndrrën e tij të kamotshme për të boksuar dhe për të fituar në vendin ku i rrahë zemra,...

Lajmet e Fundit