32.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Kosovari bëhet hero duke shpëtuar serben që banesën ia mori zjarri

Një kosovar ka shpëtuar një grua serbe nga zjarri më 24 prill në Gjenevë të Zvicrës.

Pasi banesën e serbes Ivana e mori zjarri, detyrën e heroit e bëri kosovari Mexhid.

Lidhur me rastin gazeta zvicerane “20 minuten.ch” i ka kushtuar një shkrim veprës së kosovarit.

Gjithashtu, Ivana dhe Mexhiti treguan rrëfimin e tyre.

“Isha e vdekur dhe më rikthyen në jetë” – tha Ivana.

E Mexhidi e përshkroi rastin kritik se si kishte ndodhur.

“Dikush po bërtiste në ballkon. Në katin e mëposhtëm dilte aq shumë tym. Hyra por shkaku i tymit nuk shihja njeri. Dola për të marrë frymë dhe u ktheva. Munda ta tërheq Ivanën zvarrë deri tek dritarja por jo ta nxirrja plotësisht jashtë. Një fqinjë mëdha një leckë të lagur. Hyra sërish brenda për të parë nëse kishte ndonjë fëmijë brenda. Por, nuk pati dhe më pas mbërritën zjarrfikësit”.

Më Shumë

Aksident trafiku në Gjinoc të Suharekës, lëndohet një person

Një aksident trafiku ka ndodhur ditën e  diel në Gjinoc të Suharekës. Si pasojë e këtij aksidenti një person ka pësuar lëndime të lehta. Rastin për...

Policia në Prizren me aksion kundër keqpërdorimit të fëmijëve lëmosh-kërkues

Gjatë muajve të nxehtë, korrik e gusht, policia e rajonit në Prizren ka paraparë plan të veçantë të trajtimin e lëmosh-kërkuesve e sidomos lëmosh-kërkuesve...

Lajmet e Fundit