18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Krasniqi tregon për kërcënimet në Drenicë. Drejton gishtin kah ish rektori

Krasniqi-Jakup5-21Jakup Krasniqi thotë se në këto zgjedhje NISMA është dëmtuar shumë ngase siç thotë PDK ka blerë votat.
Ai ka përmendur edhe Ibrahim Gashin, ish rektor i UP’së për një rast kërcënimi.

“Unë po e them një kërcënim që i është bërë një bashkëvendasi tonë që jeton dhe punon në Suedi e që ka ardh me na ndihmu është kërcënuar nga ish rektori i Universitetit ose është ftuar nga ish rektori i Universitetit dhe është ftuar nga një profesor i Universitetit Teknik Ferat Shala që ka qenë pjesë e SHIK’ut dhe një formë ndryshe është kërcënuar”, tha Krasniqi në “Argument Plus” në RTV21.

Duke folur për koalicionin e opozitës Krasniqi tha se nuk është anti-kushtetues.

E Krasniqi tha se nuk është i gatshëm të marrë postin e zëvendëskryeministrit. Nuk ka përmendur emra se kush do të mund të marrë këtë post, derisa tha se nëse do i kërkonte partia do të mendonte për këtë pozitë.

Më Shumë

Bregu i shpëtimit

Enver Sulaj Vjen një ditë kur fjala rri varur në degë E thyen gurë në zallishten përvëluese. Vjen një fjalë që të mbetet në fyt E qielli përflaket...

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

Oferta Verore në Hotel Holiday, Velipoj  Përjetoni një pushim të mrekullueshëm në bregdetin e Velipojës me ofertën tonë të veçantë!  Hotel Holiday Data e vlefshmërisë: Deri më...

Lajmet e Fundit