19.8 C
Prizren
E shtunë, 17 Korrik, 2021

Kritika të ashpra për Milot Rashicën nga mediat gjermane

Milot Rashica është kritikuar ashpër për paraqitjen e dobët në ndeshjen e parë për Werder Bremenin këtë sezon, saqë mediet gjermane e cilësuan si “hija e vetvetes” sulmuesin kosovar.

Përfaqësuesi i Kombëtares së Kosovës i luajti minutat e parë në Bundesligë këtë sezon në barazimin e Werderit 1:1 kundër Freiburgut të shtunën, pas një lëndimi të gjatë në gju. Ai u fut në lojë në vend të Leonardo Bittencourt në minutën e 66-të, por nuk arriti të ketë kurrfarë ndikimi në lojën e Werderit dhe për më tepër u kritikua për paraqitje tejet të dobët.

Trajneri Florian Kohfeldt ia kishte thënë disa ditë pushim Rashicës për ta mbledhur mendjen nga zhgënjimi i dështimit të largimit nga klubi. Por kjo nuk i ndihmoi shumë Rashicës kur u rikthye në fushë.

“Rashica luajti 24 minuta kundër Freiburg, pasi u fut në lojë në pjesën e dytë me synim për ta bërë dallimin për Werderin, por u duk hija e vetvetes”, shkruan uebsajti i sportit Spox.de.

Rashica i kishte tetë topa në këmbë dhe i bëri dy pasime, të dyja drejt e në këmbët e kundërshtarit. Ai nuk ia doli ta driblojë asnjë lojtar, nuk e bëri asnjë gjuajtje në drejtim të portës, asnjë asist, dhe për më tepër, i humbi katër prej pesë dueleve me kundërshtarët.

Rashica nuk iu bashkua Kombëtares së Kosovës për ndeshjet e tetorit, kundër Maqedonisë së Veriut në play-off për kualifikim në Euro 2020 dhe kundër Sllovenisë e Greqisë në Ligën e Kombeve.

Arsyet e mos ardhjes së tij në kampin dardan u cek lëndimi nga i cili ishte riaftësuar pasi kishte stërvitur tërë javën para ndeshjes historike që Kosova e humbi ndaj Maqedonisë së Veriut.

Drejtori sportiv i Werderit, Frank Baumann, kishte folur për dështimin e largimit të Rashicës nga klubi, duke e pranuar se kjo verë ka qenë e palumtur për 24-vjeçarin.

“Natyrisht se Miloti është i zhgënjyer. Por ai do të zbresë në fushë përsëri për ta përmirësuar gjendjen e vet”, kishte thënë Baumann.

Më Shumë

Në Prizren vendoset pllaka përkujtimore për viktimat e masakrës së Srebrenicës

Deputetja e komunitetit boshnjak në Kuvendin e Kosovës, Duda Balje, me bashkëpartiakët e saj, ka vendosur një pllakë përkujtimore për viktimat e masakrës së...

Lumir Abdixhiku ia konfirmon kandidaturën Anton Qunit për kryetar të Prizrenit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka konfirmuar kandidaturën e deputetit të këtij subjekti politik, Anton Qunit, për kryetar të Komunës...

Robben tërhiqet nga futbolli

Arjen Robben ka njoftuar tërheqjen përfundimtare nga futbolli i luajtur. Kjo u komunikua nga vetë holandezi përmes profilit të tij në Instagram: “Të dashur miq...

Donnaruma: Betohem që nuk e kuptova që kishte mbaruar

Gianluiggi Donnaruma ishte heroi i Italisë në finalen e Kampionatit Evropian. 11 mertërshi i pritur prej tij e dërgoi skuadrën e kaltër në majën e...

Gazetarja e njohur infektohet me COVID-19 edhe pas vaksinimit

Catt Sadler aktualisht po lufton me koronavirusin. Ish gazetarja e E! News, hyri në Instagram për të zbuluar se ajo është infektuar me COVID-19, pavarësisht...

Temperatura të larta edhe sot

I nxehti afrikan ka sjellë temperatura të larta në Kosovë ndërkohë që edhe të enjten pritet të jetë shumë nxehtë, njofton Prishtina Weather. Mbetet shumë nxehtë...

“Nuk i gjej dot vajzat, s’di a janë gjallë”, babai në Gjermani kërkon ndihmë pas përmbytjeve

Të paktën 58 persona kanë humbur jetën kurse me dhjetëra të tjerë janë raportuar të zhdukur nga përmbytjet masive në Gjermani Një baba i dëshpëruar...

Haskuka vizitoi Nënstacionin e Zjarrfikësve në fshatin Gjonaj

Kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka, vizitoi sot  Nënstacionin e Zjarrfikësve në fshatin Gjonaj, i cili u funksionalizua muajin e kaluar, së bashku me dy...

Modelja 19-vjeçare, nuk lë vend për imagjinatën

Modelja Lucciana Beynon s’ka lënë vend për imagjinatën teksa u shfaq në pasarelë e veshur me bodysuit me prerje “të rrezikshme” në pjesën e...

Muriqi: Do ta shihni këtë sezon Muriqin e vërtetë

Në sezonin debutues, Muriqi ka bërë 34 paraqitje me Lazion, ka realizuar vetëm një gol. Ai ka dhuruar edhe një asist. Sulmuesi i Kosovës...

Andin Hoti emërohet kryetar i delegacionit të Kosovës për bisedime për të zhdukurit

Ñë mbledhjen e Qeverisë që po mbahet këtë të mërkurë Andin Hoti është emëruar kryetar i delegacionit të Kosovës për bisedime për të zhdukurit. Kujtojmë...

Sarri i jep edhe një mundësi Muriqit

Verën e kaluar Lazio shpenzoi një shumë të konsiderueshme parash për shërbimet e Vedat Muriqit, por paraqitjet e tij nuk ishin në nivelin e...

Ministria e Shëndetësisë: Varianti Delta i COVID-19 mund të dominojë në Evropë

Zëvendësministrja e Ministrisë së Shëndetësisë, Dafina Gexha-Bunjaku është vaksinuar sot kundër COVID-19. Përmes  një njoftimi Ministria e Shëndetësisë ka tërhequr vërejtjen për rrezikun që i...

Gjyqtari i Prizrenit u kërcënuar nga i dënuari në Kumanovë

Betim Kabashi dyshohet se ka kërcënuar gjyqtarin e Gjykatës Themelore në Prizren, Gëzim Shehu. Zëdhënësi i Policisë në Prizren, Shaban Osmanollaj tha se i dyshuari...

Spitali i Prizrenit pa asnjë pacientë me Covid-19

Shërbimi Spitalor, Klinik, Universitar i Kosovës ka njoftuar se në katër spitale të përgjithshme, aktualisht nuk është duke u trajtuar asnjë pacientë nga Covid-19. Ndërkaq,...

Për dy javë erdhën rreth 500 aeroplanë me mërgimtarë

Shumë bashkatdhetarë tanë, që punojnë dhe jetojnë në vende të ndryshme të Evropës Perëndimore, ia kanë mësyrë Kosovë për pushime. Sipas Zyrës për Informim të...

Lajmet e Fundit