29.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Kryeziu: Qytetarët po kërkojnë rikthimin e LDK-së në Prizren

Eqrem KryeziuKandidati i LDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit, Eqrem Kryeziu me bashkëpunëtorë, ka mbajtur  tubim  elektoral me anëtarët dhe simpatizantët e Lagjes së Trimave (ish Tususi) dhe në fshatin Nashec.

Në Lagjen e Trimave karvani i fitores së  LDK-së  është pritur nga një numër i madh i banorëve të kësaj lagjeje. “Qytetarët e Kosovës kanë fituar alergji të madhe nga pushteti i dështuar dhe nuk e durojnë më  jo vetëm mazhoranca shqiptare, por edhe përfaqësuesit e pakicave, ndaj të cilave kemi qenë korrekt dhe do të vazhdojmë të jemi shumë korrekt”, tha Kryeziu.  “Qytetarët po kërkojnë ndryshime dhe  Lidhjen Demokratike të Kosovës”.

Kryeziu parashikoi se këto zgjedhje do të jenë  me të mira. “Sivjet do të jetë shumë më i mirë procesi zgjedhor, sepse do të ketë një kontrollë të hatashëm. Dënimet për keqpërdoruesit  e votës  janë të mëdha, kështu që unë shpresoj më në fund që edhe Kosova do  t’i  kthehet procesit të drejt zgjedhor”. “ S’ka më keq se t’i shkon me votu dhe nuk je i  sigurt që të ka shku atje vota ku e ke mendu. Ky  është turpi më i madh për një shoqëri. Kosova nuk ka mundësi me përparu ndrysh e veç me votën e lirë kur vjen koha katërvjeçare”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Tri ndeshje sot në ‘Euro 2024’, vëmendja te ballafaqimi Holandë – Francë

Në kuadër të Kampionatit Evropian, sot do të zhvillohen tri ndeshje. Duke filluar nga ora 15:00, Sllovakia do të përballet me Ukrainën në Dusseldorf. Të dy...

Prizren/ Aktakuzë ndaj tre personave që u kapën me marihuanë

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve K.Th., A.K., dhe J.B., për shkak të dyshimit se kanë kryer veprat penale “Blerja,...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit