25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Kurti: Pikërisht kur jam konstruktiv dhe bëj propozime shkaktohet një lloj nervoze në dhomë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se është treguar konstruktiv në takimin e sotëm me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Në një konferencë për media, ai ka thënë se ka bërë një propozim në këtë takim.

Sipas tij, sa herë që bën propozime shkaktohet nervoz në dhomë.

“Ne kemi bërë një propozim. Është për të ardhur keq se pikërisht kur jam konstruktiv dhe bëj propozime shkaktohet një lloj nervoze në dhomë dhe vështirësohet dialogu”, ka thënë Kurti.

Ai është shprehur i gatshme në zbatimin e Marrëveshjes Bazike.

“Shpreh edhe një herë gatishmërinë time të plotë që secilin nen nga 11 sosh të Marrëveshjes Bazike, secilën fjali nga 6 sosh në preambulë, dhe secilën pikë të aneksit ta zbatoj”, ka thënë Kurti.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall një vend të lirë për mësimdhënës/e të gjuhës angleze

Abdixhiku: Atë që fituam në Banjskë, ta fitojmë në politikë dhe diplomaci

Kështu ka thënë ai nga foltorja e Kuvendit, ku po diskutohet rreth votimit të një rezolutë të përbashkët që e dënon sulmin terrorist të...

Komuna e Rahovecit mban dëgjim publik për shpronësimin e pronës së paluajtshme

Nën organizimin e Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, të martën në sallën e Kuvendit Komunal në Rahovec është mbajtur dëgjimi publik me...

Lajmet e Fundit