2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Ky është futbollisti i parë i kombëtares së Ukrainës që i bashkohet luftës: Do t’i shkatërrojmë rusët!

Viktor Kornienko, mbrojtësi i majtë i Shakhtar Donetsk dhe i kombëtares së Ukrainës, iu bashkua ushtrisë ukrainase.

Kornienko do të mbrojë atdheun nga pushtimi rus.

“Unë jam në Ukrainë dhe po ndihmoj forcat e armatosura. Ne do t’i shkatërrojmë ata rusë të ndyrë! Lavdi Ukrainës”, tha futbollisti 23-vjeçar përmes rrjeteve sociale.

Ai u bë anëtari i parë aktiv i kombëtares së Ukrainës që mori armët për të mbrojtur vendin.

Kornienko mund të kishte lënë Ukrainën me pjesën tjetër të ekipit të Shakhtarit dhe të shkonte në Poloni i sigurt, por ai vendosi të qëndronte dhe të luftonte.

Më Shumë

E konfirmon Presidenca Çeke: 1 janari 2024 data e re për liberalizim të vizave, jemi shumë afër kompromisit

Përfaqësues të vendeve anëtare të BE-së u pajtuan me propozimin që liberalizimi i vizave për Kosovën të hyjë në fuqi më 1 janar të...

Prizren: Nën ndikimin e alkoolit një grua sulmon një burrë në kafiteri

Gjatë ditës së djeshme një burrë në Prizren është sulmuar nga një grua e cila ishte nën ndikimin e alkoolit. Rasti sipas policisë ka ndodhur...

Lajmet e Fundit