3.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Lajm i mirë për qytetarët e Kosovës, fillon lëshimi i letërnjoftimave

Pas një priteje të gjatë, më në fund Ministria e Brendshme e Kosovës ka vendosur që të lëshojë letërnjoftimat për qytetarët e vendit tonë.

Ata kanë pranuar mesazhe në telefonin e tyre se letërnjoftimi është gati dhe se mund të shkojnë ta marrin në qendrën e aplikimit, përcjell Paparaci.

 

Kujtojmë që kohëve të fundit ka pasur mungesë së materialit për letërnjoftime.

Ndërkaq, ministri i MPB-së, Xhelal Sveçla ka deklaruar se deri në fund të vitit pritet të normalizohet pajisja e qytetarëve me letërnjoftime.

Më Shumë

Prizren, 15 aktakuza kundër 19 personave, për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur shtatëdhjetekatër (74) aktakuza kundër nëntëdhjetedy (92) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa, me...

Abrashi: Escobar i ka premtuar Bërnabiqit se do ta detyrojë Kosovën ta diskutojë Asociacionin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka thënë se takimi i datës 31 janar në Ambasadën Amerikane në Prishtinë ku do të diskutohet për...

Lajmet e Fundit