3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Latifi mban takim me drejtorët e shkollave dhe kryetarët e këshillave të prindërve

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi në bashkëpunim me drejtorin e DKA-së, zyrtarë të drejtorisë, psikologet e angazhuar në shkollat, me komandantin dhe zyrtarë nga Stacioni Policor në Rahovec, ka mbajtur takim me drejtorët e shkollave, koordinatorët e cilësisë dhe kryetarët e këshillave të prindërve të secilës shkollë.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Në këtë takim diskutuan për angazhimet në fillim të vitit të ri shkollor, për aspekte të sigurisë në shkolla dhe për mbarëvajtjen e procesit edukativo-arsimor në shkollat e të gjitha niveleve.

Shprehen interesim dhe të përkushtim që ta kultivojnë në mënyrë të vazhdueshme bashkëpunimin me organet drejtuese të shkollave në funksion të përmirësimit të kushteve në përputhje me standardet bashkëkohore dhe të përparuara për një mësimdhënie dhe mësimnxënie sa më cilësore.

Më Shumë

Rexhaj: Serbia vazhdon ta cenojë sigurinë e Kosovës, Radojiçiqi të ekstradohet

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka thënë se shteti serb vazhdon ta cenojë sigurinë e Republikës së Kosovës. Duke përmendur rastin në Banjskë, Rexhaj...

Rasti i veturave të dyshuara afër shkollës në Prizren, Totaj: Po presim hetime zyrtare nga policia

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj është deklaruar lidhur me ankesat e paraqitur nga disa prindër, se disa persona të dyshuar po sillen...

Lajmet e Fundit