23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Latifi vazhdon takimet publike në Dejnë, Vrajak dhe Bratotin të Rahovecit

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, po vazhdon takimet publike me qytetarë për kërkesat e tyre dhe ecurinë e projekteve.

Takimet publike janë mbajtur në fshatrat Dejnë, Vrajak dhe Bratotin.

Kryetari Latifi ka paraqitur para banorëve projektet të cilat janë përfunduar, ato në proces dhe planet dhe projektet e planifikuara për vitet në vijim bazuar në projeksionet buxhetore.

Ndër kërkesat të cilat banorët paraqitën ishin: Rregullimi i shtretërve të përrenjve, vazhdimi i kanalizimit, ndriçim, rrugë fushore, kubëzim i rrugëve lokale, trotuare, rrethimi i oborrit të shkollës, mirëmbajtje e varrezave të vjetra.

Më Shumë

Sot përfundon Shkolla Verore Ndërkombëtare në Universitetin “Ukshin Hoti” Prizren

Sot përfundon Shkolla Verore Ndërkombëtare në Universitetin “Ukshin Hoti” Prizren, ku morën pjesë studentë nga 40 shtete të botës Në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren,...

Hasjanët duan funksionalizim të zyrave lokale | Video

Ka kohë që banorët e fshatit Romajë të Hasit udhëtojnë për në Prizren për nxjerrjen e një dokumenti familjar. Zyra e vendit është vetëm...

Lajmet e Fundit