1.8 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

LDK-ja në Dragash uron besimtarët mysliman për Festën e Bajramit

LDK-logo5-23Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) në  Dragash, ka uruar sot të gjithë besimtarët mysliman për  festën e Fitër Bajramit.

“Kaluam kështu një muaj të bekuar, një muaj të sprovës, një muaj të solidaritetit, një muaj të dëshmisë së besimit në Zotin e Madhërishëm dhe tash erdhëm në festën që shënon kulmimin e veprave dhe qëllimeve të mira, në festën e Fitër Bajramit. Lusim All-llahun që të na pranojë agjërimin dhe ibadetet tona që i kemi bërë gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, lusim All-llahun që të sjellë mirësi dhe begati nëpër familjet tona si dhe të shtojë dashurinë ndaj nesh, lusim All-llahun që të gëzohen të varfëritë, të gëzohen fëmijët, të gëzohen zemrat e të gjithë myslimanëve anë e kënd botës. Lusim Zotin që të plotësojë dëshirat e njerëzve për udhëheqje konform interesave njerëzore, dhe njëkohësisht tek udhëheqësit të mbjellë sa më shumë devotshmëri për t`u zhdukur veset e këqia që shëmtojnë imazhin e qeverisjes. Gëzofshi gjithmonë në paqe dhe lumturi. Urojmë që në festat tjera të kemi sofrat plot dhe në zemra të kemi gëzim e hare”, thuhet në urimin e LDK-së në Dragash./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kurti: Pas sulmit terrorist, prioriteti i Kosovës është siguria

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, gjatë vizitës që i ka bërë Komunës së Gjilanit, ka folur edhe për çështjen e dialogut. Shefi i...

Zbathur shëtitët nëpër buzët tua

Poezi nga Visar Zhiti Zbathur, Vetëm zbathur Shëtitet nëpër buzët tua. Këmbët mu mbushën Me petale të kuqe puthjesh Që më bien gjatë ecjes. Dhe kështu u krijuan yjet Në qiellin tonë...

Lajmet e Fundit