19.1 C
Prizren
E martë, 25 Qershor, 2024

LDK: U konfirmuam si partia më e madhe në vend

Mustafa-Beqiri14Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një komunikate për media, pas mbledhjes së Kryesisë, ka thënë se e vlerëson procesin e djeshëm zgjedhor për Kuvendin e Kosovës.

LDK thotë se e çmon lart kulturën e sjelljes së qytetarëve të Kosovës gjatë gjithë procesit, ndërsa ka falënderuar institucionet që e kanë përgatitur dhe administruar procesin.

“Lidhja Demokratike e Kosovës falënderon të gjitha strukturat e saj, të gjithë aktivistët, si dhe komisionerët dhe vëzhguesit që me punën e tyre ndihmuan për një proces të rregullt zgjedhor. Lidhja Demokratike e Kosovës falënderon të gjithë votuesit e saj, të cilët edhe një herë, me votën e tyre, e mbështetën fuqimisht LDK-në”, thuhet në komunikatën e LDK-së.

“Me votën e fituar si parti që ka garuar e vetme në zgjedhje, LDK-ja u konfirmua si partia më e madhe në vend”, thuhet më tej në komunikatë.

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se do të respektojë vullnetin e votuesve të saj në të gjitha vendimet që do të marrë, ndërsa thekson se do të presë certifikimin e rezultateve nga ana e KQZ-së për të dalë me një qëndrim përfundimtar rreth ecurisë së procesit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Përfundon provimi i Maturës 2024, MASHTI del me njoftim

Komisioni Shtetëror i Maturës (KShM) njofton se ka përfunduar provimi i Maturës 2024, të cilit iu nënshtruan rreth 19 mijë maturantë, ndërsa edhe kësaj...

Dilema për Rafael Leao-n: Milan-i mendon shitjen për 100 milionë euro

Rafa Leao po lidhet me një transferim prej 100 milionë eurosh në Arabinë Saudite këtë verë dhe Milan-i është në një dilemë të madhe. “La...

Lajmet e Fundit