22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Rryma mbytë një banor të fshatit Mushtisht

rrymaNjë banor i fshatit Mushtisht të Suharekës ka humbër jetën nga goditja e rrymës.

“Sot rreth orës 10:30, një amvise e pa kujdesshme kishte ndezur mbeturinat në vozën e bërllokut e cila ishte pran një ofiçine për servisimin e autobusëve, me ç’rast flakët kanë përfshi disa goma të vjetra në ofiçinë. Për fikjen e zjarrit janë angazhuar disa fshatarë të cilët kanë qenë afër vendit të ngjarjes e ndër ta edhe një fqinj”, njofton Policia në Prizren.

“Gjatë fikjes së zjarrit fqinji ka pësuar goditje nga rryma elektrike dhe me pas është dërguar në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren për trajtim mjekësor. Për fat të keq viktima ka ndërruar jetë në spital. Hetues policor, krim teknikët dhe prokurori i shtetit kanë dalë në vendin e ngjarjes për të zbardhur rrethanat e rastit,bën të ditur zëdhënësi i policisë në Prizren”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 31 gradë Celsius

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës, të cilat vende -vende mund të...

Brenda javës hiqen kontrollet në të gjitha pikat kufitare me Shqipërinë

Sezoni turistik ka rritur ndjeshëm fluksin në pikën e kalimit të kufitar në mes të Shqipërisë dhe Kosovës në Qafë Morinës. Ndryshe nga regjimi i...

Lajmet e Fundit