19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Leclerc: Synojmë podiumin në Imola

Pas vendit të gjashtë në garën e parë sezonale në Bahrein, piloti monogask i Ferrarit, Charles Leclerc rrit pretendimet. Në garën që zhvillohet këtë fundjavë në Imola (Itali), ai kërkon të kapë podiumin, çka do të ishte një objektiv shumë i madh për “kokëkuqen”.

“Jemi në duel me 5 skuadra të tjera për vendin e tretë në kampionatin e konstruktorëve. Nëse duhet t’ia dalim mbanë për këtë objektiv final duhet të paraqitemi mirë në garë. Kjo është një pistë speciale për ne, ndaj duhet të dalim kokëlartë”, ka thënë Leclerc.

“Gjatë këtyre 3 javëve pushim kemi punuar shumë dhe duhet të vijojmë me këtë ritëm deri në fund. Kjo makinë është shumë më lart se ajo e vitit të kaluar dhe është momenti që të marrim diçka më shumë edhe në pistë. Uroj që në Imola të jemi në podium”, ka deklaruar Leclerc.

Më Shumë

Leao iu kërkon falje tifozëve të Juventus-it që e futi fanellën e tyre nën pantallona

Ylli i Milan-it, Rafael Leao, i ka tërbuar tifozët e Juventus-it duke e futur fanellën e tyre nën pantallona. Pas ndeshjes që Milan-i e mposhti...

Bie çmimi i vezëve në Kosovë, ja sa kushtojnë tash

Këto ditë në tregjet kosovare të të gjitha llojeve (në shitore të specializuara, në minimarkete, markete dhe megamarkete, në tregje të gjelbra) po vërehet...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit