25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Lëndohet në vendin e punës nga një makineri i mituri nga Prizreni

Një i mitur është lënduar në vendin e punës gjatë ditës së djeshme në Prizren, duke pranuar kështu edhe lëndime trupore.

Sipas njofimit të Policisë thuhet se ngjarja ka ndodhur të premten rreth orës 17:00 në rrugën “Ekrem Rexha”, në Prizren.

“Raportohet se viktima mashkull kosovar i mitur, derisa ishte në vendin e punës, dyshohet se aksidentalisht ka pësuar lëndime nga makineria e punës. Njësitë relevante policore dhe inspektori i punës kanë dalë në vendin e ngjarjes. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që rasti të procedohet në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e Policisë.

 

Pas 17 vitesh, Milani e mbyll bilancin financiar me fitim

Milan-i rikthehet për të mbyllur bilancin me fitim për herë të parë që nga viti 2006. Të mërkurën, Bordi i Drejtorëve të klubit kuqezi është...

Deklarohet i pafajshën zyrtari i Komunës së Rahovecit

Në shqyrtimin fillestar të mbajtur të mërkurën në Gjykatën Themelore në Gjakovë, i akuzuari Syljeman Daka është deklaruar i pafajshëm se në cilësinë e...

Lajmet e Fundit