1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Lewandowski mund të kthehet në Gjermani

Sulmuesi i Barcelona-s, Robert Lewandowski, së shpejti mund të ndryshojë ekip.

Sipas burimit spanjoll “Todofichajes”, sulmuesi polak mund të vazhdojë karrierën e tij në Arabinë Saudite, SHBA ose të kthehet në Gjermani.

Burimi bën me dije se Borussia Dortmund, ku lojtari fitoi famë botërore, është e interesuar për shërbimet e futbollistit.

Gazetarët sigurojnë se vetë lojtari nuk e përjashton rikthimin në këtë klub.

Në të njëjtën kohë, burimi shkruan gjithashtu se vetë Barcelona nuk planifikon të ndahet me Lewandowski në të ardhmen e afërt, megjithëse futbollisti nuk demonstron më të njëjtën performancë.

Pas 13 xhirove të kampionatit spanjoll, Barcelona renditet e treta në renditje me 30 pikë. Aktualisht janë katër pikë prapa liderit Girona.

Këtë sezon, Lewandowski ka luajtur në 14 ndeshje në të gjitha garat, duke shënuar tetë gola dhe duke dhënë katër asistime. Ky është sezoni i tij i dytë në Spanjë. Albanian Post

Më Shumë

Halitjaha thotë se nuk ka pas polici ushtarake në Zonën e Pashtrikut në vitin 1998

Dëshmitari Sadik Halitjaha gjatë dëshmisë së tij në Hagë, përpara trupit gjykues në çështjen gjyqësore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka thënë...

Mbahet punëtoria për hartimin e planit të punës për Kuvendin e Komunës së Rahovecit

Të martën është mbajtur punëtoria “Hartimi i planit të punës për Kuvendin e Komunës së Rahovecit për vitin 2024”, që parashihet me kornizën ligjore...

Lajmet e Fundit