21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Liberalizimi, jashtë agjendës zgjedhore

Pa visaLiberalizimi i vizave ka qenë njëri nga premtimet kryesore të fushatave të kaluara zgjedhore, qoftë në zgjedhjet qendrore apo edhe në ato lokale, por kjo çështje tashmë është harruar nga partitë politike, të cilat rrallë herë flasin për këtë proces, shkruan Zëri.

Sipas analistëve, partitë politike e kanë reduktuar premtimin për liberalizimin e vizave për shkak se këtij premtimi tashmë i ka humbur edhe kuptimi.

Më Shumë

Prizren/ Një 30-vjeçare tenton t’i jap fund jetës

Një 30-vjeçare nga Prizreni ka tentuar të japë fund jetës së saj duke konsumuar medikamente. Ajo është dërguar në spital nga familjarët e saj, pasi...

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Të dielën parashihet të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës thotë se sot pritet të ketë rritje të...

Lajmet e Fundit