19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Limaj: Nisma, çelësi i qeverisë së ardhshme të Kosovës

Limaj Nisma rahovecKryetari i Nismës për Kosovë, Fatmir Limaj nuk dyshon në fitore. Ai tha se Nisma, pas 8 qershorit, do të jetë çelësi që do të përcakojë qeverinë e ardhshme të Kosovës.

“Nisma për Kosovë do të jetë çelësi kryesor që do të përcaktojë qeverisjen e ardhshme të Kosovës”, tha Limaj për TV ‘Besa’.

Ai tha se Nisma është duke marrë mbështetje të fuqishme kudo në Kosovë.

“Qytetarët e Prizrenit dhe të qyteteve të tjera të Kosovës në mënyrë masive po i bashkohen Nismës për Kosovë. Ky masivitet tregon qartë se qytetarët e këtij vendi janë për ndryshim”, tha Limaj. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Babai i Aviciit: Më mungon çdo minutë, por zemërohem me të që u largua

Më 20 prill të vitit 2018, bota humbi një superyll muzikor, DJ-in suedez Avicii. Në moshën 28-vjeçare, ai humbi jetën në mënyrë tragjike ndërsa ishte...

Zbulohet data kur do të bëhet prezantimi i Mbappes në Real Madrid

Kylian Mbappe te Real Madridi është pa dyshim transferimi më i madh që ka ndodhur viteve të fundit në futboll. Ylli francez nuk e vazhdoi...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit