14.8 C
E enjte, 28 Mars, 2024

Liria shënon fitore

Në kuadër të javës së VII-të të Ligës së Parë të Kosovës në futboll, skuadra e Lirisë para shikuesve të vet në “ Përparim Thaçi”, ka mposhtur skuadrën Phoenix me rezultat 2:0 duke vazhduar serinë prej tre fitoreve rresht në javët e fundit. Prizrenasit kaluan në epërsi qysh në minutën 10- të takimi përmes, Fitim Susurit, i cili u tregua i saktë nga penalltia që u dakordua në favor të vendasve.

Me këtë rezultat skuadrat shkuan në pushim. Në pjesën e dytë mysafirët më shumë e kishin në posedim topin, mirëpo ishin vendasit të cilët me kundersulme të rrezikshme atakonin më shpesh portën e të parëve. Epilogun përfundimtar të ndeshjes e vulosi qendërsulmuesi, Astrit Berisha, i cili u gjend më së miri në zonën e portierit mysafir duke shënuar nga afërsia në minutën e 66- të takimit.

Pas shënimit të golit të dytë, prizrenasit krijuan edhe shumë raste të tjera për të thelluar epërsinë e arritur, mirëpo në momentet vendimtare ata u treguan të ngathtë para portierit mysafir. Me këtë fitore, skuadra e Lirisë është ngritur në tabelën e klasifikimit me 11 pikë të tubuara, duke u vënë në ndjekje të skuadrave që i prijnë tabelës si : Rahoveci e Phoenix, që kanë grumbulluar 16 respektivisht 13 pikë.

Will Smith zbulon se ka lexuar librin e shenjtë të myslimanëve Kuranin, gjatë Ramazanit të kaluar

Aktori amerikan Will Smith ka dhënë një pasqyrë të udhëtimit të tij shpirtëror, derisa ka zbuluar se ka lexuar edhe librin e shenjtë të...