18.8 C
E shtunë, 27 Korrik, 2024

Liria shënon fitore

Në kuadër të javës së VII-të të Ligës së Parë të Kosovës në futboll, skuadra e Lirisë para shikuesve të vet në “ Përparim Thaçi”, ka mposhtur skuadrën Phoenix me rezultat 2:0 duke vazhduar serinë prej tre fitoreve rresht në javët e fundit. Prizrenasit kaluan në epërsi qysh në minutën 10- të takimi përmes, Fitim Susurit, i cili u tregua i saktë nga penalltia që u dakordua në favor të vendasve.

Me këtë rezultat skuadrat shkuan në pushim. Në pjesën e dytë mysafirët më shumë e kishin në posedim topin, mirëpo ishin vendasit të cilët me kundersulme të rrezikshme atakonin më shpesh portën e të parëve. Epilogun përfundimtar të ndeshjes e vulosi qendërsulmuesi, Astrit Berisha, i cili u gjend më së miri në zonën e portierit mysafir duke shënuar nga afërsia në minutën e 66- të takimit.

Pas shënimit të golit të dytë, prizrenasit krijuan edhe shumë raste të tjera për të thelluar epërsinë e arritur, mirëpo në momentet vendimtare ata u treguan të ngathtë para portierit mysafir. Me këtë fitore, skuadra e Lirisë është ngritur në tabelën e klasifikimit me 11 pikë të tubuara, duke u vënë në ndjekje të skuadrave që i prijnë tabelës si : Rahoveci e Phoenix, që kanë grumbulluar 16 respektivisht 13 pikë.

Vdes në QKUK një infermiere nga Malisheva – e njëjta ishte shtatzënë

Një grua e moshës rreth 32 vjeçare, nga komuna e Malishevës, ka ndërruar jetë sot në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pasi që e...

Neymar vijon fazën e riaftësimit, në stërvitje me shoqëri të veçantë

Sulmuesi brazilian, Neymar, vazhdon procesin e rikuperimit pas operacionit në gjurin e majtë dhe seanca më e fundit stërvitore ishte e veçantë, pasi ishte...