11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Lista e përfituesve të bursave pritet të rritet edhe për afro 600 studentë

Provimi-pranus-per studentKëshilli Drejtues i UP-së sot vendos për bursat e studentëve.

UP-ja nuk ka mundësi financiare t’u ofrojë bursë 1500 studentëve, sa pohohet të kenë plotësuar kriterin.

Ajo është duke analizuar zgjidhjen tjetër – që të ulë vlerën e bursës nga 900 në 800 euro, dhe listës prej 908 studentëve, sa janë përzgjedhur tash, t’i shtohen edhe afro 600 të tjerë,shkruan Koha Ditore.

Ky kompromis pritet të pranohet nga përfaqësuesit e studentëve

Më Shumë

FSK me 15 kadetë të ri, Maqedonci: Do t’i shërbejnë zhvillimit të ushtrisë

Forcave të Sigurisë së Kosovës i janë shtuar edhe 15 kadetë të rinj, të cilët kanë diplomuar sot në nivelin bachelor. Ministri i Mbrojtjes, Ejup...

Në manifestimin ‘Stinët Poetike’ në Prizren, prezantohet poeti Hazir Luta

Shoqata për Kulturë dhe Art 'Fidani' në Prizren ka organizuar manifestimin letrar 'Stinët Poetike', duke sjellë në vëmendje krijimtarinë e shquar të poetit nga...

Lajmet e Fundit