5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Lista “Serbia”, temë në dialog

Thaci_Dacic_Ashton5-21Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Ivica Daçiq do të diskutojnë në takimin e ardhshëm më 8 shtator, veç tjerash, edhe për emrin që do të bartë lista e përbashkët serbe në zgjedhjet e 3 nëntorit.

Burime të gazetës kanë shpjeguar se pala kosovare nuk do ta pranojë emrin me të cilin është prezantuar kjo listë. Emri “Iniciativa qytetare Serbia”, është i papranueshëm për palën kosovare,shkruan Tribuna.

“Nuk është i kundërligjshëm, e as antikushtetues por është kundër frymës së marrëveshjes”, i ka thënë gazetës në kushte anonimiteti një zyrtar i lartë kosovar..

Më Shumë

Policia shqiptoi 2060 tiketa në trafik

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka shqiptuar 2060 gjoba në trafik për 24 orë. "Aksident trafiku  me të lënduar 17, aksident trafiku me dëme...

Kampioni kërkon fitoren e parë, në Prizren

Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen edhe dy ndeshje në kuadër të xhiros së katërt në Prince Caffe Superligë. Vëllaznimi, që ka hyrë këtë...

Lajmet e Fundit