12.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Lista “Serbia”, temë në dialog

Thaci_Dacic_Ashton5-21Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Ivica Daçiq do të diskutojnë në takimin e ardhshëm më 8 shtator, veç tjerash, edhe për emrin që do të bartë lista e përbashkët serbe në zgjedhjet e 3 nëntorit.

Burime të gazetës kanë shpjeguar se pala kosovare nuk do ta pranojë emrin me të cilin është prezantuar kjo listë. Emri “Iniciativa qytetare Serbia”, është i papranueshëm për palën kosovare,shkruan Tribuna.

“Nuk është i kundërligjshëm, e as antikushtetues por është kundër frymës së marrëveshjes”, i ka thënë gazetës në kushte anonimiteti një zyrtar i lartë kosovar..

Më Shumë

Liria e Prizrenit nuk dorëzohet, prezanton tre prurje cilësore

Liria e Prizrenit është e fundit në tabelë, por ata vazhdojnë të kenë shpresa për mbijetesën dhe për këtë arsyeje po bëjnë përforcime. Skuadra prizrenase...

Vdes ish-kryetari i Rahovecit

Ka vdekur ish kryetari i komunës së Rahovecit, Qazim Qeska. Këtë e ka bërë të ditur kryetari aktual i Rahovecit, Smajl Latifi. Ai ka thënë...

Lajmet e Fundit