23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Liverpool kërkon transferimin e Bellingham, por Dortmund nuk pranon

Liverpool tashmë ka nënshkruar me Fabio Carvalho dhe Darwin Nunez – dhe Calvin Ramsay thuhet se është afër transferimit – që mund të jetë fundi i aktivitetit të tyre veror, siç është raportuar nga gazeta britanike, The Mirror.

Kjo për shkak se ata duan të nënshkruajnë me mesfushorin Jude Bellingham, por nuk do të ishin në gjendje ta bënin këtë tani pasi Borussia Dortmund nuk dëshiron të humbasë ndërkombëtarin anglez dhe Erling Haaland në të njëjtën verë, me sulmuesin norvegjez që tashmë i është bashkuar rivalëve të Liverpoolit për titull, Manchester City-t.

Duke kërkuar për të forcuar mesfushën e tyre, Liverpool ishte interesuar gjithashtu për Aurelien Tchouameni, por ai zgjodhi të transferohej nga Monaco te Real Madrid në vend të kësaj, që do të thotë se Reds do të presin deri në sezonin e ardhshëm për të sjellë Bellingham në vend që të lëvizin tani.

Fabinho, Thiago Alcantara dhe Jordan Henderson u shfaqën si treshja më e spikatur e mesfushës së Jurgen Klopp sezonin e kaluar, e cila pritet të vazhdojë edhe në sezonin 2022/23.

Ka disa pyetje rreth opsioneve të tjera aktuale të Liverpool-it, pasi Alex Oxlade-Chamberlain është lidhur me një largim të mundshëm ndërsa Naby Keita ka vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij.

James Milner kohët e fundit nënshkroi një zgjatje të kontratës për një vit me Curtis Jones duke qenë një tjetër opsion i mesfushës.

Edhe nëse nuk do të ndodhë menjëherë, shpresa është që Klopp përfundimisht do të jetë në gjendje të transferojë Bellingham.

 /Albanianpost.com

Më Shumë

Mot sot i ngrohtë në ditën e Fitër Bajramit

Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 12-26 km/h. Temperaturat minimale...

Moti sot i ngrohtë, temperatura deri në 27 gradë

Sot parashihet të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 10 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale...

Lajmet e Fundit