9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Muriqi dhe Rashica shijojnë bashkë pushimet në Turqi

Yjet e Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi dhe Milot Rashica, kanë nisur pushimet së bashku.

Futbollistët e njohur përmes rrjeteve sociale kanë njoftuar se si destinacion të këtyre pushimeve kanë zgjedhur Turqinë, gjersa janë bashkë partneret dhe fëmijët.

Në bazë të asaj që kanë shpërndarë në Instagram, ata po kalojnë një kohë joproduktive jashtë angazhimeve të zakonshme.

Foto: Screenshot/Instagram

Të dy kanë qenë të ftuar nga Kombëtarja e Kosovës në katër ndeshjet që zhvilluan gjatë këtij muaji në Ligën e Kombeve.

Këta duket se po bëjnë tani pushimet, për t’u rikthyer me përgatitjet sezonale me klubet e tyre.

Foto: Screenshot/Instagram

Të njëjtit siç shihet kanë një raport shumë të afërt, ndonëse Muriqi të shumtën e kohës e kalon në shtetin turk.

Vedati momentalisht luan për Lazion, teksa Rashica pjesë e Norwichit. /Telegrafi/

Më Shumë

Osmani: Pesë policë të Kosovës po mbahen peng nga Serbia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se pesë policë të Kosovës “po mbahen peng” nga Serbia, shtet të cilin e cilësoi si “shovinist”. Në ceremoninë...

Këta dy shokë krijuan lëkurën nga kaktusi dhe i shpëtuan jetën 1 miliardë kafshëve

Adrian dhe Marte, dy sipërmarrës me origjinë nga Meksika, kanë zhvilluar një 'lëkurë' vegane të quajtur "Desserto" nga Kaktusi. Ky material eco-friendly ngjan shumë me...

Lajmet e Fundit