3.3 C
Prizren
E shtunë, 17 Prill, 2021

Lukaku dhe Ronaldo – njëri qëndron, tjetri fluturon

Qëkur u transferua nga Manchester United, belgu 27 vjeçar Romelu Lukaku, ka zënë një vend thuajse të pazëvendësueshëm në qendër të sulmit të Inter-it.

Performanca pozitive e vazhdueshme e Lukaku-t, është faktor kontribuues tepër i madh në suksesin e Inter-it në këtë sezon (2020-2021) të Serie A-së.

Natyrisht, njëlloj si shtëpia e madhe e valutave në botë, edhe tregu i lojtarëve është i çelur 24/7. Ky sukses i Lukaku-t tek Inter-i, nuk do t’i shpëtonte lehtësisht radarit blaugranas.

Edhe pse Lukaku ka shprehur për Mundo Deportivo-n se ndihet i nderuar nga interesi që ka shfaqur Barcelona ndaj ti, ai nuk ka ndërmend të lëvizi nga ziblutë.

Interes ka shfaqur edhe Real Madrid-i por edhe Chelsea.

Sidoqoftë, Lukaku është i lumtur tek Inter-i nën administrimin e Antonio Conte-s dhe mund të largohet nga San Siro (stadiumi i Milano-s) vetëm nëse do të kërkoj ndonjë rritje roge apo në rast të ndonjë papërputhshmërie interesash.

Lukaku ka shënuar 60 herë në 86 paraqitje me Inter-in.

Sa i përket krahut Bardhezi (Juventus), ylli i tyre Cristiano Ronaldo nuk e sheh rinovimin e kontratës pasi të skadojë në qershorit 2022.

Ekipi i trajnerit Andrea Pirlo, po has vështirësi këtë sezon. Këto vështirësi janë shtuar, së bashku me dozën e presionit ndaj Ronaldo-s, drejt mbas eliminit të tyre nga Liga e Kampionëve kundër Porto-s.

Informacionet tregojnë se udha e Ronaldo-s do të shkojë drejt Francës – saktësisht te Paris Saint-Germain. Por nëse Juventus do të kualifikohet për Champions, Ronaldo mbase do të qëndrojë te Bardhezinjtë.

Në 124 ndeshje me Juve-n, Ronaldo ka shënuar 96 gola. Ronaldo festoi edhe golin e tij të 770 me djemt e Pirlo-s – rekord historik i cili ka shëmbur çdo tjetër të mëparshëm.

Albanianpost.com

Më Shumë

Kadare i sinqertë: Kam duartrokitur dhe gjëra që s’duheshin duartrokitur

I sinqertë, shkrimtari i mirënjohur Ismail Kadare, në një bashkëbisedim me lexues në Vlorë, ka treguar se dy qytetet që kanë lënë shenjë në...

Tetë të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Tetë raste të vdekjes nga COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike.   Rastet...

I mituri nga Prizreni therret me thikë nga një moshatar, përfundon në spital

Një i mitur është therur me thikë nga një i mitur tjetër në Prizren, ka bërë të ditur policia. Policia e Kosovës në raportin 24...

Kujt do t’iu konfiksohet pasuria me ligjin e ri?

Para disa ditësh nga Ministria e Drejtësisë kanë njoftuar se është finalizuar dhe proceduar në Qeveri koncept-dokumenti për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme. Koncept-dokumenti parasheh...

Distria Krasniqi, kampione evropiane

Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e artë në Evropianin e xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Distria është kampione evropiane në kategorinë...

Seanca urgjente e Kuvendit të Prizrenit mbyllet në mënyrë kaotike

Kërkesa për shtyrjen e ekzekutimit të vendimit për zyrat e partive politike nuk është shqyrtuar në seancën urgjente të Kuvendit të Prizrenit. Në vend...

Totaj: Tre të arrestuarit për mashtrim janë të afërt me qeverisjen lokale në Prizren

"Haskuka e ka humbur edhe besimin e partisë së tij sepse e kemi një paralajmërim për një kandidat tjetër të VV-së për Prizren". Prokuroria Themelore...

Muharremaj: Në zgjedhjet e tetorit do të fitojë sërish bindshëm

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka thënë se vaksinimi kundër COVID-19 atje ka filluar nga java e kaluar. “Përparësi në vaksinim kanë punëtorët...

Prizren: Një muaj paraburgim burrit që dyshohet se rrahu bashkëshorten për shkak të televizorit

Gjykata Themelore në Prizren i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji të pandehurit A.Q. që dyshohet se kishte rrahur bashkëshorten e tij...

Vdes ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës

Sot ka vdekur ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Blerim Baruti. I njeri ka qenë zyrtar i lartë në degën e LDK-së në Mitrovicë, ndërsa për...

Nis largimi i zyrave të partive politike nga pronat e komunës, Totaj: Pushteti i VV-së s’pati konsideratë

Kryetari i degës së PDK-së në Prizren, Shaqir Totaj, ka thënë se largimi i zyrave të partive politike nga pronat e komunës nga qeverisja...

Në Suharekë nuk ndalen dasmat, policia ndalon tri ahengje

Më 11 prill 2021, policia në Suharekë ka bërë të ditur se ka marrë informacion se në tri raste kishte të organizuara ahengje familjare...

Fifi: Flori Mumajesi, pika ime e dobët

Së fundmi këngëtarja e njohur Fifi ka realizuar një mini-intervistë me ndjekësit e saj në “Instagram”, ku i është përgjigjur shumë pyetjeve kurioze. Një ndër...

Prizren, furra “Drini i Bardhë 2” ofron bukë falas për Ramazan

Furra “Drini i Bardhe 2” në Prizren ofron bukë falas për familjet skamnore. Sipas njoftimit të furrës, kjo po bëhet me rastin e muajit të...

Për tri javë, 532 mësimdhënës dhe 712 nxënës të infektuar me koronavirus

Në një periudhë trejavore, përkatësisht nga 15 marsi deri më 2 prill, autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar 532 mësimdhënës dhe 712 nxënës të...

Totaj: Prokuroria të hetojë edhe Haskukën pas skandalit me tenderin 1.4 milion euro të Komunës së Prizrenit

Kryetari i Degës së PDK-së në Prizren, njëherësh nënkryetari i partisë, Shaqir Totaj ka mbajtur sot konferencë për media lidhur me skandalet korruptive në...

Lajmet e Fundit