17.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Lulëzim Kabashi, vizitoi selinë e PDK-së në Prizren

Kabashi-Krasniqi-KryeziuKandidati për kryetar të Komunës nga ana e koalicionit AAK-LDD, Lulzim Kabashi, sot ka vizituar selinë e degës së PDK-së në Prizren, i cili u prit nga ana e kryetarit të degës së PDK-së në Prizren, Minir Krasniqi, nënkryetari Hasan Hasani dhe sekretari Nijazi Kryeziu.

“Kandidati për kryetar nga ana e koalicionit AAK-LDD ia uroi detyrën kryetarit të degës, duke e vlerësuar PDK-në në Prizren si aset të rëndësishëm në Prizren, si subjekti më i madh politik”, tha sekretari  i PDK-se për marrëdhënie me publikun, Samir Hoxha.

Ndërkaq, kryetari i degës së PDK-së, Krasniqi falënderoi Kabashin për vizitën duke e konsideruar këtë vizitë si tepër të rëndësishme dhe një hapë para, në skenën politike në Prizren, si dhe një mesazh i cili u drejtohet qytetarëve të komunës sonë, për  bashkëpunimin,mirëkuptimin dhe tolerance, të cilën duhet treguar në proceset e ardhshme zgjedhore./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Haradinaj: Ndale grevën ose jep dorëheqje Albin Kurti, boll ma!

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti të bëjë zgjidhje për grevën në arsim, ose të jap dorëheqje. Haradinaj...

Vdes reperi amerikan Coolio, i hitit “Gangsta’s Paradise”

Reperi i njohur amerikan, Coolio ka vdekur në moshën 59-vjeçare në Los Angeles, ka konfirmuar menaxheri i tij. Artisti, emri i vërtetë i të cilit...

Lajmet e Fundit