Malisheva para tifozëve të tyre triumfojë ndaj gjilanasve falë golit të Hazrollajt nga penalltia.

Në anën tjetër Gjilani ka zhgënjyer dhe vazhdon të ketë shumë luhatje në paraqitjen e tij.

Pas kësaj fitore, Malisheva ka 20 pikë në vendin e katërt, kurse, Gjilani renditet e shtata me 14 sosh.