18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Malishevasi gjuan me armë në dasëm, policia ia bastisi shtëpinë

Një person nga Malisheva më 12 gusht ka shtënë me armë në një aheng familjar.

Por këtë akt e ka publikuar në rrjetet sociale, thotë raporti i policisë.

Duke qenë vepër penale, atij i është bastisur shtëpia.

Ai ka thënë se armën ia ka dhënë një personit tjetër – që sipas tij “tash gjendet jashtë shtetit”.

Gjatë bastisje së shtëpisë janë gjetur dhe konfiskuar 92 fishekë dhe 15 gëzhoja, mirëpo pistoleta nuk është gjetur.

Me vendim të prokurorit, rasti ka shkuar në procedurë të rregullt.

Më Shumë

12 vëllezër e motra thyejnë rekordin botëror me moshë të kombinuar mbi 1058 vjeç

Një familjeje me 12 vëllezër e motra në Spanjë iu dha Rekordi Botëror Guinness kur mosha e tyre e kombinuar u konfirmua si 1058...

Nëna e djalit të Ronaldos i nënshtrohet himenoplastikës për të rifituar virgjërinë

Nëna e njërit prej djemve të Ronaldo Nazario, Michel Umezu, ka bërë të ditur në rrjetet sociale se ka bërë një himenoplastikë për të...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit