29.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Malishevë – Pas shqiptimit të gjobës sulmoi zyrtarët policor

Një person është arrestuar në Malishevë për pengim të personit zyrtar.

Policia e Kosovës njofton se në rrugën “Adem Jashari” në Malishevë, dje është arrestuar i pasi gjatë shqiptimit të një gjobe për kundërvajtje në trafik, ka penguar zyrtarin policor.

Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Ankesa e mbrojtësve të “Burdushit” në Apel ndaj refuzimit të kërkesës nga Themelorja lidhur me shtyrjen e vuajtjes së dënimit

Mbrojtësit e të akuzuarit Hysri Peqani i njohur si “Burdushi”, avokatët Durim Osmani dhe Feim Alaj, më 15 shtator 2023, kanë parashtruar ankesë kundër...

Ukrainasit i detyrojnë rusët të tërhiqen nga pozicionet e tyre

Gjatë ditës së kaluar, 24 përleshje luftarake u zhvilluan në frontet në Ukrainë ndërsa ushtria ukrainase pati sukses në rajonin e Zaporozhzhia dhe Donetsk. Forcat...

Lajmet e Fundit