16.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Mallorca arrin marrëveshje me Lazion për Muriqin

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi do të kthehet te skuadra e Mallorcas.

“La Repubblica” ka raportuar të mërkurën se Mallorca ka arritur marrëveshjen me Lazion për transferimin e Muriqit.

Thuhet se klubi spanjoll ka ofruar dhjetë milionë euro plus bonuse për Muriqin, i cili nuk bën pjesë në planet e trajnerit të Lazios, Maurizio Sarri.

28-vjeçari në pjesën e dytë të sezonit të shkuar ishte i huazuar te Mallorca dhe ndihmoi ekipin ta sigurojë mbetjen në La Liga edhe për edicionin 2022/23. Ai shënoi katër gola dhe bëri tri asistime në 15 paraqitje në kampionatin spanjoll dhe bindi Mallorcan me paraqitjet që tregoi.

Muriqi ka kontratë me Lazion deri në verën e vitit 2025.

Më Shumë

Krasniqi, Kurtit: Në vilën e kasapit të Kosovës, Titos, pranove të gjitha ato që i kundërshtoje

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kritikuar ashpër kryeministrin e vendit, Albin Kurti, për marrëveshjen e arritur në Ohër me presidentin...

Ndërron jetë 51 vjeçarja nga Rahoveci, tri ditë më parë kishte denoncuar burrin dhe vjehrrën për dhunë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Gjakovë, ku ka humbur jetën një grua e cila po trajtohej në Spitalin Rajonal...

Lajmet e Fundit