6.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Manjati rus gjendet i varur disa ditë pas pushtimit të Ukrainës, ja të gjitha dyshimet

 

Manjati rus Mikhail Watford është gjetur i varur në garazhin e shtëpisë së tij në Britaninë e Madhe.

Trupi i pajetë i manjatit u gjet nga kopshtari i tij në Wentworth Estate në Virginia Water, Surrey.

Watford 66-vjeç ishte babai i 3 fëmijëve, ai e kishte ngritur pasurinë e tij nga rafineritë e naftës në Ukrainë, dhe më pas u transferua në Britani për të krijuar një firmë pronash.

Policia angleze po heton vdekjen e manjatin, pasi dyshohet se ai mund të ketë qenë pjesë e listës së zezë të rusëve.

Sipas një miku të familjes, “gjendja e tij shpirtërore mund të jetë ndikuar nga situata në Ukrainë.”

Koha e vdekjes së tij dhe pushtimi i Ukrainës nuk mund të jenë  një rastësi.

Një tjetër bashkëpunëtor i Watford tha: “Vdekja e tij ngre pikëpyetje. Pas të gjitha vdekjeve të tjera të dyshimta të shtetasve dhe bashkëpunëtorëve rusë në MB, është e natyrshme që do të ketë spekulime për vdekjen e tij.”

Ai dhe gruaja e tij estoneze, Jane, jetonin me dy fëmijët e tyre dhe një djalë më të madh nga martesa e tij e parë në një rezidencë prej 18 milionë dollarësh në Wentworth Wstate.

Watford ndryshoi mbiemrin e tij nga Tolstosheya pasi u transferua në Britani vitet 2000. /Abcnews.al/

Më Shumë

Ekzekutohen shtesat prej 100 eurosh për studentët

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se 50,778 studentë sot pranojnë mbështetjen e njëhershme prej 100 euro në kuadër të Pakos për Përballje...

Shtyhet mbledhja e Komisionit për Trustin

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka marrë vendim që mbledhja të shtyhet pas seances së Kuvendit të Kosovës, ose në një ditë tjetër...

Lajmet e Fundit