3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Mbappe dhe Messi kaluan çdo limit, thumbuan njëri-tjetrin pas çdo goli

Pamjet janë shfaqur në internet që tregojnë Lionel Messin dhe Kylian Mbappen duke festuar në fytyrat e njëri-tjetrit.

Në një klip të postuar në Twitter, dyshja mund të shihet duke bërë grusht në drejtim të tjetrit pasi shënuan në finalen e Kampionatit Botëror.

Pas golit të barazimit të Mbappes, ai shikoi qartë Messin dhe e bëri me grusht si shenjë feste – por ishte argjentinasi ai që qeshi i fundit, sigurisht.

Çfarë janë ProHealth Cables?

Në një video të filmuar nga dikush brenda stadiumit, Messi mund të shihet duke shikuar në drejtimin e Mbappes dhe duke pompuar me grusht menjëherë pasi Argjentina kaloi 2-0.

Argjentina vazhdoi të fitojë finalen në Katar, falë një gjuajtje të tensionuar të penalltive pasi vetë loja përfundoi 3-3 në kohën e rregullt dhe vazhdimeve.

Reklama

Sa i përket Messit, ai çimentoi trashëgiminë e tij si futbollisti më i madh që ka zbukuruar ndonjëherë lojën e futbollit. /Telegrafi/

Më Shumë

Kurti për koeficientin: Rritja më e madhe e pagave që nga pas lufta

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti gjatë një vizite që ka bërë në një fabrikë këpucësh ka folur sërish për ligjin e pagave, saktësisht për...

Skënderbeu i tragjedisë së Haxhiademit: Një tjetër pavdekësi, por e plagosur

Nga: Visar Zhiti Dua të marr ndër duar tragjedinë “Skënderbeu” të Etëhem Haxhiademit, ta shfletoj sërish e sërish, sidomos sot … Vit Skënderbejan, 555 vjet pavdekësi...

Lajmet e Fundit